איך מתאימים טפט לחדר? ככה

ה"סוד" בעיצוב פנים מוצלח הוא עיצוב על זמני שישמור על רלבנטיות לאורך זמן וימצא חן בעינינו לאורך שנים ולא להיכנע לטרנדים חולפים שנמאסים מהר ויוצאים מהאופנה תוך כמה חודשים. מכיוון שטפטים הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, הכלל הזה נכון גם בבחירת טפטים, אך המגוון העצום הקיים היום מקשה על הבחירה. בגולדשטיין גלרי טפט מסבירים איך לבחור טפט לחדר או טפט לסלון, והם הסכימו להסביר גם לנו.

טפט דוגמהטפט לחדר ילדים
עיצוב חדרי ילדים הוא תמיד דילמה – רוב הילדים גם ישנים, גם משחקים וגם עושים שיעורי בית באותו חדר וצריך למצוא את האיזון הנכון בין עליזות לרוגע. בבחירת טפטים לחדרי ילדים, בעיקר ילדים צעירים, הורים רבים נוטים לבחור באופן כמעט אוטומטי בדוגמאות עליזות וצבעוניות ולכסות איתן את קירות החדר, וזו טעות.

כאשר מדובר בילדים צעירים אנחנו ממליצים להדביק טפט צבעוני ועליז על קיר אחד, בפינת המשחקים, ועל שאר הקירות להדביק טפט רגוע יותר, בצבע או דוגמא משלימים, שייתנו תחושה של רוגע. ילדים גדולים יותר כדאי ומומלץ לשתף בבחירת הטפט, תוך שמירת הכלל הזה. גם טפט עם דמויות אהובות כדאי להגביל לקיר אחד על שטח לא גדול, כיוון שהחיבה לדמויות השונות נוטה להתחלף כל כמה שנים.

טפטים לדוגמה
לשאר הקירות, אלה שאינם נושאים את המוטיב הנבחר, כדאי להעדיף טפטים בצבעים פסטליים, המשרים אווירה רגועה. צבעים קרים כמו ירוק וכחול נותנים תחושת מרחב בחדרים קטנים יותר ואילו גוונים חמים כמו חום, צהוב וכתום יכניסו הרבה אור וחמימות לחדרים גדולים.

מבחינת חומרים, בכל בית שיש בו ילדים קטנים כדאי להעדיף טפטים שניתנים לניקוי מהיר וקל, בפרט בחדר הילדים.

לאוהבי הדרמה
ישנם מקומות בבית, כמו הכניסה, לדוגמא, שניתן להשתמש בהם בטפטים דרמטיים ומפתיעים. הדפסים מבריקים או מטאליים, דוגמאות גיאומטריות בעלות נוכחות חזקה ועוד, יתאימו בשימוש מוגבל בחללים אחרים בבית, אבל במבואה הם ייתנו אפקט "וואו" לכל מי שייכנס, ובשימוש נכון יוכלו לתת תחושה של חלל גדול יותר.

ברוב הבתים המבואה היא המשך ישיר של חלל הבית, ולכן חשוב לשמור על המשכיות עיצובית גם בטפט, ולא ליצור הפרדה מוחלטת שתיצור התנגשות ויזואלית בין החללים.

תתחדשו!