הטריק שכולם חייבים להכיר

ישנו טריק ישן נושן שתמיד עובד עבור מי שבאמת מחפש להיות מאושר. יש שיגידו שזו קלישאה ואולי אגדה או סיפורים שסבתא אוהבת לספר שוב ושוב אבל עם האמת קשה להתווכח. טבעה של האמת הוא להטיח את עצמה בפנים ובדרך כלל בזמן שלא הכי נוח לנו. אין מה לעשות עם העובדה הזאת מלבד דבר אחד פשוט. להסכים עם האמת, לרצות אותה ולחפש אותה בנרות לפני שהיא תנחת עלינו יום בהיר אחד כמו מס הכנסה.

אז מהי אותה אמת ואיזה טריק כולנו חייבים להכיר?

למי שמוכן ללמוד ולהפנים יש מזל גדול. ומי שלא, עוד יבוא יומו. האמת היא פשוטה מאוד ואין בה תחכום מיותר. לפי האמת מי שזוכה לאהוב את האחר ולצאת מהאינטרס הצר שלו, יחיה חיים טובים ומאושרים. זו האמת, וככזאת כמובן שקשה לקבלה ועוד יותר מאתגר ליישם אותה בחיי היומיום שלנו. אבל זו עובדה והיא קיימת ולכן הבחירה שלנו היא האם להכיר בה ולחיות על פיה או להתעלם ולקבל חבטות מהחיים עד שנכיר בה.

חלק מאתנו כבר ניחשו מהו אותו טריק מדובר. אולי אותו טריק לא מושך ומפתה במיוחד אבל זה מה שעובד וזה בדוק ומנוסה. כל מה שצריך זה להשתדל לאהוב את האחר, את מי שמולך. לקבל ולהרחיב את הלב מתוך רצון להתייחס לזולת כמו אל עצמי. במילים פשוטות עתיקות ואמתיות זה נקרא "ואהבת לרעך כמוך". אותו חוק המציאות עליו מדברים חכמי כל הדורות אשר אינו משתנה ורק הופך לנחוץ עוד יותר עם חלוף השנים.

בעולם של אגו בו אדם לאדם זאב וניצול הוא שם המשחק, האמת הזו נדרשת להתממש יותר מאי פעם. בעידן שמקדש את האני מול האחר וערכים של ערבות הדדית הם משהו זר ומנוכר, אותה אמת מתגלה כאור מתוך החושך. אותה אמת גדולה שטומנת בחובה את המפתח לחיים מאושרים ומשוחררים מעול השעבוד לאגו הצר, פורצת כלבה מלוע הר האגו הגועש. כיום, יותר מאי פעם, אנו מחויבים להישמע לצו השעה ולהתחיל לאהוב מעל הפערים התהומיים. עד כדי כך נעשה דחוף העניין, שאם לא נזדרז לממשו אנו עלולים לחוות אסונות בסדר גודל שטרם היו.

לאהוב זה טוב וזאת כל אחד יודע אז מה עוצר בעדנו?