חוקר בלש

עיינתי באינטרנט משועמם כמנסה למצוא פריצת דרך לווירוס אופייני שתכף יציע אלי חברות בפייסבוק, או יציע לרכוש בהזדמנות דירה בקרקע שאינה קיימת ממש .. כשלפתע קפץ מעצמו נושא מלחמת יום הכיפורים.

ולי, לאחר 4 מלחמות וקשיים בהתמודדות עם מחזות עקובי דם, והכרות עם חבלן צעיר שנהרג ביום הראשון במלחמה, עלתה לי מחשבה דמיונית ממש, הזויה לגמרי, כי בכל פעם שבמדינת ישראל היה איזשהו מאפיין של עוצמה צבאית או מצעד גאווה צבאי… מדינות ערב החלו מייד אחר כך… במלחמה. הייתי חייב לבדוק את זה, אפילו רק בשביל הסקרנות ומיד…

כולי נרגש ונפעם מגילוי שאולי עלה והצליח לי, וכמו זוכה לפרס נובל על גילוי העתיד… עיינתי מייד באינטרנט…חיפשתי וחיפשתי והפכתי תאריכים והצלבתי מידע… בודק ובודק האם הסברה שלי בכלל יש לה מציאות והיא נכונה… ואכן נתקלתי בזה:
ירושלים 1973: המצעד הצבאי האחרון של ישראל • צפו
בשנת 1973, במלאות חצי יובל להקמת המדינה ורגע לפני מלחמת יום כיפור הכואבת, נערך מצעד צבאי בירושלים – האחרון בתולדות המדינה • המפגן המרשים כלל כ-400 מטוסים, משט של חיל הים, תצוגת כלי ארטילריה חדשים, ג'יפים ודגלנים …
סברתי התגלתה כנכונה!!!
אכן, זה בדיוק כך התרחש ואירע!!! בכל שלאחר מצעד צבאי נפתחה מלחמה!!! בשוק וממש בהלם וכשאני מנסה לחדור למושג החכמה וההגיון…

תיכף עלתה בי מחשבה יותר מצמררת, יותר רצינית יותר עמוקה…
הרי מה בכלל החשיבות לכך שאנו חזקים ויציבים ובעלי טנקים ומטוסים וחיילים מעולים ומאובזרים עם נגמשים חדישים ומטוסים חכמים … הרי כי כעת כאשר אין מלחמה, הרי אנו אוחזים בסכינים, ודוקרים ופוגעים ומרמים זה בזה…?!!!

הרגשתי כמו חוקר בלש שמנסה להבין ובכן מהי או בעצם ועל מה נעמדת מוחלטות עוצמתה של ישראל, או מה בעצם יותר מסוכן… האויבים, או בני העם זה לזה… כשאין מלחמה? !
הסתבר, כי תוך כדי בדיקת הרעיון באינטרנט, גם גיליתי כי לא רק שאנו מדינה שיכולה להאכיל את כל העולם ולהעניק טוב ואושר בהמצאותיה ובעוד ועוד טוב שמפיקה מעצמה, אלא שאנו מפגינים חולשה רוב הזמן.

המרצה להיסטוריה, כשלמדתי באוניברסיטה, פעם אמר, כי אם נבחן על מפת ההיסטוריה, נגלה כי בכל פעם שלא היינו מאוחדים, היו תוקפים אותנו וכמובן שגם מצבינו הכלכלי היה ירוד ולגמרי נחלש …

אז מה אגיד לכם… לא חבל, בשביל מה לסבול… הרי החוסן לא בצבא ולא בעוצמת החיילים ולא בהוצאות רכישת כלי מלחמה ולא בשום דבר דומה… אלא בחיזוק הקשר בין כל אחד ואחד בינינו והפסקת הפגיעה… בנו… בזולת !!!