לגעת ביופי

אפשר להסתכל על ניתוחים אסתטיים ופלסטיים כסוג של אומנות. הרי אין דברים יותר יפים בעולם מהטבע שאלוהים ברא ומגוף האישה וכאשר האדם מתערב בטבע לרוב הוא מקלקל אך ההתערבות בגוף הנשי במטרה לשבח ולהעצים את יופיו היא ממש סוג של מתנה מהאל. התחום של ניתוחים אסתטיים ופלסטיים כולל תתי תחומים רבים משיחזור של צורה לבנייתו מחדש של איבר או ליצור תחליפים לגוף האנושי. אפשר בגדול לחלק את התחום לשתי קטגוריות ראשיות של שיחזור איברים במובן הפונקציונלי של תפקוד שזה פחות מעניין אותנו והתחום של הניתוחים הקוסמטיים אסתטיים אבל לא רק ניתוחים אלא גם מתיחת פנים ללא ניתוח לדוגמה.

הניתוחים הללו מחולקים לניתוחי פנים וגוף, אלו לרוב ניתוחים מרצון, מה שכבר הופך את התחום ליותר כיפי וחיובי משום שלא מדובר בטראומה או בפגיעה חמורה שהובילה אל הניתוח ופרט לשיפור הנראות מטרה פופלרית אחרת היא להילחם בהשפעות הזקנה. כמות הניתוחים הפלסטיים שמבוצעים במערב ובמיוחד בארה"ב כמעט ומכפיל את עצמו כל תקופה מסויימת, מדובר בתהליכים פופלריים מאוד ש92% מהם מבוצעים על נשים, שלא לדבר על הזרקת בוטוקס. מדובר בתופעה חוצת מגזרים, דתות ותרבויות וכזו שכולם רוצים לקחת בה חלק. מכאן גם אפשר להבין את האחריות של המנתח או הרופא המטפל ועד כמה הוא חייב להיות מקצוען בתפקידו או שהוא עלול ליצור יותר נזק תועלת ובפעמים רבות הנזק הוא בלתי הפיך.

אך ככל שהתעשייה מתבגרת ומתקדמת כך האמצעים הטכנולוגים משתפרים והתהליכים נעשים יותר בטוחים כמו גם המרכיבים בהם נעשה שימוש כמו לדוגמא שתלי סיליקון בניתוחי הגדלת חזה. הגדלות חזה הוא הניתוח הפופלרי ביותר בישראל, בה מתבצעים כ5 אלף ניתוחים אסתטיים בחודש שזה אומר יותר מחצי מיליון בשנה מה שהופך את ישראל גם בתחום זה למובילה עולמית ביחס לגודל האוכלוסייה. כמות ניתוחי הגדלת החזה הוא יותר מפי שתיים מניתוח החזה שנמצא במקום השני שהוא הרמת חזה, לאחר מכן ברשימה ניתן למצוא ניתוחים כגון שיחזור שד והקטנת חזה גם לנשים וגם לגברים. ניתוח פופלרי נוסף שקרוב מאוד להגדלת החזה הוא ניתוח שאיבת השומן המפורסם שכה רבים עוברים אך לצערנו חלקם הגדול אינו מצליח לשמור על המשקל החדש לאחריו. ניתוח פופלרי אחר הוא כמובן ניתוח אף למרות שכיום ניתן לבצע תיקוני אף ללא ניתוח.