ליהנות מים המלח בחורף

שלשום דיברתי עם גברת בעקבים גבוהים שסיפרה לי הכל על עצמה ועל אורחות חייה ההוליסטי והרוחני. אחד הדברים המרכזיים שהיא עושה הוא ביקור שנתי חורפי בים המלח. האם אפשר לראות את המגמה הזו כעתיד הרוחני של האזור כולו או סתם דרך להבליט בריאות טובה דרך התרבות המערבית? מסתבר שאירועים המוניים בים המלח בטרנד הבריאותי הולכים ותופסים כיוון משמעותי. באירועים האלה המהות היא התהליך הבריאותי והרוחני שהאדם עובר, תמצית של איזון ושילוב בין גוף ורוח: היטהרות, לבישת לבן, לצד התמרחות בבוץ שחור כהה, בוץ ים המלח אמיתי. המחירים של המלונות בחורף נוחים מאוד ובכל החופשה המרוכזת מוגש תפריט בריאותי צמחוני עם שייקים חדשנים בטעמים מדהימים ומאה אחוז בריאות .

בנופש תוצע לאנשים תוכנית התפתחות אישית לצד תרגולי ספורט וסדנאות רוחניות, הלו"ז צפוף מאוד ורץ לאורך ארבעה ימים ומעניק לאדם כל כך הרבה בפנימיות ובחיצוניות ומאפשר לכל אחד להשתלב בתוך חוויה אמיתית שכדאי לעבור אותה מספר פעמים בשנה. כל משתתף יקבל סט טיפוח ורחצה הכוללים גם שמפו ללא מלחים.

כל בוקר נפתח בהליכה על שפת הים וטבילה בתוכו ולאחר מכן ארוחת בוקר מזינה והתמרחות במוצרי ים המלח, לאחר מכן פעילות פנימית רוחנית וסדנאות להעצמה אישית, טיפולי מסיכה לפנים, ארוחת צהריים, פעילות ספורטיבית ושוב סדנאות, משם ממשיכים לפעילות ספורטיבית וארוחת ערב. בסיום הארוחה יתקיים ערב עם הרצאות מעוררות ושיתופים מצד הקהל על היום המיוחד שעברו.

התחושה שאיתה יוצאים מארבעת הימים הללו היא תחושה מעוררת ומעצימה, אנשים מספרים שכשהם מגיעים לשם, הם יכולים סוף סוף להרפות, להירגע ולנמנם עם חשיבה נהדרת. המחמאות שהם מקבלים אחד מהשני לצד הפעילות הגופנית והתזונה מאפשרות למשהו חדש להיכנס לחיים שלהם וכשהוא שוקעה םה מרגישים כמה קיבלו, כמה נתנו וכמה התרגשו. זו לפחות ההתרשמות של אותה גברת שאיתה דיברנו ושחלקה איתי את אותה חוויה בחייה.

אז בפעם הבאה כשתגיעו לים המלח ותראו חבורה של אנשים בלבן שעוברים יחד חוויה משותפת תבינו ודאי יותר במה מדובר ואולי אפילו תנסו להתרשם ולקבל פרטים על הפעם הבאה.