רחל אמנו וחברתי

מה דחף את רחל ללמוד את חכמת הקבלה

ישבנו כמה חברות במשחק רולטה מסתובבת כל פעם המחוג נעצר על שאלה עליה אחת החברות הייתה צריכה להשיב. רחל השיבה על השאלה: ספרי לנו איך הגעת לעיסוק המשמעותי ביותר בחייך. וכך רחל לנו ספרה: כל חיי הרגשתי שיש משהו מעבר לחיים היומיומיים שלנו, תמיד נמשכתי למה שמעבר, היה בי פחד לא מוסבר להיכנס פנימה לעובי הקורה. אני זוכרת שאפילו בשמחה הכי גדולה, הולדת בני אחרי קשיים רבים, בהיותי בחופשת לידה תפסתי את עצמי במחשבות "נו אז מה, גם הוא יגדל ויהיה בגן, בבית הספר, ימשיך בלימודיו, יתחתן, יגדל משפחה, עבודה, ו… מה???" החיים זרמו להם לא היה חסר לי מאום אך אף פעם לא הייתי מאושרת, תמיד הרגשתי שמשהו חסר. 

בשלב מסוים נכנסתי לאטרף של שנים על גבי שנים בחיפוש אחרי משמעות חיינו כאן, בחיפוש רמז, תשובה לתפקידנו בעולם, בחיפוש תשובה שתוביל אותי לנתיב שיראה את הייעוד שלנו כבני האדם. נברתי בספרים מצאתי בהם המון פיסות, אבל לא את התשובה שחיפשתי. הלכתי לכל קורס שהיה לו ניחוח של רוחניות כדי להגיע לתשובה. כל קורס שסיימתי הרגשתי יופי אבל זה עדיין לא מה שאני מחפשת ועברתי לקורס הבא. בין לבין הקשבתי לערוץ בני ברוך, נפעמתי מהדברים של הרב לייטמן אך נדחית מהכיפה, הזקן, הדיבור האיטי, מהניחוח הדתי. אני זוכרת את היום הזה שמתוכי יצאה זעקה מלווה בבכי, בתחינה: "תן לי את היכולת להשפיע לאחרים, למד אותי איך לעשות זאת" לא הבנתי אפילו מה פירוש הבקשה להשפיע אבל זה מה שיצא.

סרטון של רחל אחרת שאולי תבוא בעקבות חברתי

למחרת פגשתי במקרה, או שלא במקרה חברה שלמדה איתי באחד הקורסים " הרוחניים", היא ספרה לי שהיא הולכת בערב לערב מבוא ל"חכמת הקבלה" והציעה לי לבוא אתה. משהו בתוכי אמר לי לכי, זה שם! ביטלתי את מה שהיה מתוכנן לי לאותו ערב והלכתי אתה. הופתעתי לגלות שהקורס הוא מבית היוצר של אותו רב לייטמן שכותב גם בטוויטר בני ברוך. הערב לא היה משהו אך ידעתי בתוכי שאמצא כאן את מה שאני מחפשת חיים שלמים. נרשמתי לקורס, זו לא הייתה אהבה ממבט ראשון, בשיעורים הראשונים עוד לא ממש הרגשתי את האמת האצורה בחכמה אך ככל שהתקדם הקורס הבנתי שזהו מצאתי את שחיפשה נפשי! מאז כבר כמעט 7 שנים שהתוחלת, היעוד המשמעות לחיים שלנו עלי אדמה הולכת ומתרחבת בתוכי, כל פעם נוסף חלק בפאזל בתמונה. זהו הגעתי לשלווה, לאושר לנחלה.