שלוש רמות של טיפול בקמטים

נמשיםיש נטייה כללית לחלק את הטיפול בקמטים לשלוש רמות עיקריות: טיפול עצמי בבית, טיפולים רפואיים מקצועיים ומניעה. בכל הקשור לטיפוח וטיפול עצמי אז כולנו בזמן הקורונה התפננו ללמוד יותר על כך וליישם זאת, החל משימוש בקרמים ותכשירים מאוד מתקדמים שקיימים כיום ומאפשרים התאמה כמעט אישית לסוג העור והבעיה הייחודים לאותו אדם, דרך הקפדה על שעות שינה ואיכות השינה, דיאטה שעושה שימוש בירקות ופירות ובשתייה מספקת של נוזלים כדי למנוע התייבשות ועד לשינוי התנהגות וצימצום החיוכים/הזעפות הפנים או החשיפה לשמש. עוד טרנד שהחל לתפוס בשנים האחרונות בכל הקשור לטיפוח העור בבית הוא שימוש במכשירי מחטים, מדובר בטיפול שהיה שכיח רק בקרב קוסמטיקאיות במשך שנים אך הפך לביתי. המחטים הדקות נעות לרוב במהירות ודוקרות את העור במקומות רבים וכך מחייבות תהליך של שיקום ושיחזור של העור.

פרט למשטר הטיפולי היומיומי של טיפוח העור חשוב מאוד להקפיד גם על מניעה: סגנון החיים שלכם יכול להאיץ את הופעתם של קמטים או לדחות את הופעתם ולהאט את תהליך ההזדקנות – הבחירה היא שלכם. בין תהליכי המניעה שניתן להצביע עליהם כמועילים בודאות הם: הפסקת עישון, העשן פוגם מאוד בעור הפנים וגורם להזדקנות מואצת. צמצום הלחץ וגורמי הלחץ בחיים שלכם- לחץ רב מוביל לקמטים בשל פעילות מוגברת של שרירי הפנים, בנוסף הלחץ בגוף משחרר הורמון בשם קריטזול שפוגע בייצור הקלוגן המקנה לעור את האלסטיות שלו. צמצום שתיית אלכוהל וקפה המייבשים את הגוף ואת העור. כמובן כמו שציינו גם דיאטה נכונה עם מזונות שעשירים בנוגדי חמצון.

השלב השלישי בטיפוח העור הוא הטיפולים המקצועיים והרפואיים: הרמה הבסיסית ביותר היא שימוש בקרמים ותכשירי פנים המכילים חומרים מועילים כגון רטינול. תכשירים אלו מאפשרים לגוף לייצר יותר קלוגן ולכן גם משמשים לעיתים גם כתרופות לעור. רמה מתקדמת יותר היא הפילינג, כלומר הסרת שכבות של עור מת מהגוף או מהפנים. פילינג יכול להתבצע בצורה ידנית או מכנית. רמה אחרת של טיפולים הם טיפולי הלייזר, ההזרקות השונות כגון הזרקת בוטוקס, פילרים ועוד וכמובן הרמות הפנים ונתיחת פנים או מתיחת צוואר וטיפולים דומים.